Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Festa E Bajramit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

`Radio Bervini Uron Festen e Bajramit`
Allahu-Ekber..Allahu-Ekber..
Allahu-Ekber.....

O bajram Mir se vjen ne vendin tan.
Eja ej o i bukri bajram t`presin zemrat plot iman.[x2]

Erdh bajrami o vllazni
gjithcka ka rrug te mir
fillojn nonat me punu
e bakllaven me gatu.[x2]

Eja eja o bajram mir se vjen n`prishtinen tan
Eja o i bukri bajram tpresin zemrat plot iman.[x2]

Xhamit plot me musliman
E falin o t`bukrin bajram
Ku do jehon zeri bukur
Me lot ne sy duke u lutur.[x2]

Eja eja o bajram mir se vjen ne shkupin tan
Eja o i bukri bajram t`presin zemrat plot iman .[x2]

Shtrohet sofra e bajramit
e mas kafes po vjen çaji
Ham bakllav nga nena jon
O sa e ambel qenka moj lok.[x2]

Eja eja o bajram mir se vjen ne Tiranen tan
Eja o i bukri bajram t`presin zemrat plot iman.[x2]

Hapma deren o vella
zgjatma doren per bajram
apo shpinen ma ke kthy
dhe zbret me shira mbi mu dhe ti.[x2]

Eja eja o bajram mir se vjen ne vendin tan
Eja o i bukri bajram t`presin zemrat plot iman.[x2]


Ky tekst u dërgua nga -dinuuushee.3.nt`

Vellezerit Xhaferi - Festa E Bajramit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Festa E Bajramit".
3. Video është e këngës "Festa E Bajramit", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0