Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vellezerit Xhaferi - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5Ah moj nëna ime,
Sa larg qe kam shkuar,
E fort jam larguar,
Qe kurr s’kam menduar nene

Shpresa mu me mban,
Namazi me qetson,
Islami me gezon,
Prane teje te qendroj oj nene '' REF

Ne sofer kur ulem,
Shiqoj ne c’do ane,
melot eha buken,
memungon ah edashura nene

Gurbet malli s’po me hiqet,
Zemra po me digjet,
Mendja po me bren
Per ty ah edashura nene.

Malli s’ka kufij
Per ty nëna ime,
Fjalet jane te pakta,
Sa te don kjo zemra ime nene


Vellezerit Xhaferi - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Vellezerit Xhaferi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vellezerit Xhaferi:


Komente 0