TEKSTESHQIP

Vellezerit Xhaferi
Pleqerija
Lyrics

Qast pas qasti o Zot
Pleqeris poj aferohem
Edhe zhdo frymarje
Te ti Zot numerohet

Floket mukan zbardh
Me kalok kjo rini
Athu keto jan lajmet
Lajmet e pleqeris

Zhdo dit i shoh Rrudhat
Me shtohet fetyr e n'ball
Eh kjo esht pleqrija
Askush smun e ndal

Ti o vella qe n'dunja
Ende don meu knaq
Vdekja dhe Pleqerija
Jo nuk kan ilaq