A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vellezerit Zena

Choose star rating

Rating:  3.8 / Votes cast:  17
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Vellezerit Zena is a popular singers duo of Central Albania Traditional music. Dy bilbilat e kenges popullore elbasanase "ndahen" pas 23 vjetesh qe kane kenduar se bashku. Emigrimi nuk ndaka vetem femijet nga prinderit, dhenderin e sapomartuar apo vellane e motren nga njeri-tjetri. Kjo nevoje fatkeqe per mbijetese ka ndare dhe duetin e njohur vellazeror, Ruzhdi dhe Demir Zena. Askush nuk e besonte pese vjet me pare qe dy zera aq melodioze e te sinkronizuar aq embel me njeri-tjetrin te ndaheshin per te kenduar vec e vec. Qe ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Odin Dhe Anon

Agon Dhe Bujar

Luli Dhe Besi

Luljeta Gashi E Violeta Elshani

Marina Dhe Fabi

Vio Dhe Darda

Big Sell & Cannabis

Lezi Dhe Bedi

Hamdi Dhe Elmi Dakaj

Liti Biti


Tags: Vellezerit Zena, Vllezrit Zena, Demir Zena, Mehdi Zena, Ruzhdi Zena

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019