Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vera Oruqaj
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Ditëlindja:
  • 27
  • Shenja e Horoskopit:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  54
Këndon kryesisht: e lehtë

Vera Oruqaj është këngëtare e njohur. Në Qershor 1984, Vera Oruqaj & Sead Jakupi marrin pjesë në Akordet E Kosoves 1984 me këngën "I Tretur Me Je".

Në vitin 2005, Sunaj Saraqi & Vera Oruqaj publikojnë albumin "çikat Katundare".

Më datë 30 Tetor 2007, Vera Oruqaj publikon videoklipin "Ku Je Shpirt".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Nëna e

Seven Saraqit

Bashkëshorte e

Sunaj Saraqit


Më shumë artikuj nga Vera Oruqaj »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet