A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vesa Smolica

Tags: Vesa Smolica, Vesa Smolnica

Vendlindja: Gjakovë      Mosha: 27 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Shigjetari  
Vesa Smolica është një këngëtare e njohur dhe këndon kryesisht Pop. “Gjeniu i vogël”, edicioni i dytë u organizua në vitin 2006 me një pjesëmarrje më të gjerë dhe me një filtër më të imët ku u përzgjodhën vetëm 60 fëmijë. Në natën e fundit përballën në garën e fundit Glenis Dume e Vesa Smolicën nga Gjakova. Trofeu i gjeniut i shkoi Glenis Dumes për vokalin e jashtëzakonshëm, ndërsa Vesa Smolica u bë protagoniste e mjaft çmimeve të tjera sidomos për cilesitë e vërteta interpretative dhe repertorin e gjerë muzikor ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Vesa Smolica ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  26

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018