A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vesa Smolica

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  54
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vesa Smolica is a popular singer of Pop music. “Gjeniu i vogël”, edicioni i dytë u organizua në vitin 2006 me një pjesëmarrje më të gjerë dhe me një filtër më të imët ku u përzgjodhën vetëm 60 fëmijë. Në natën e fundit përballën në garën e fundit Glenis Dume e Vesa Smolicën nga Gjakova. Trofeu i gjeniut i shkoi Glenis Dumes për vokalin e jashtëzakonshëm, ndërsa Vesa Smolica u bë protagoniste e mjaft çmimeve të tjera sidomos për cilesitë e vërteta interpretative dhe repertorin e gjerë muzikor ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Voice Of Albania

(Contestant)

Gjeniu I Vogel

(Finalist)

Instagram

Account

SnapChat

Account

Youtube

Channel

Facebook

Profile

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mjellma Berisha

Suanita

Jehona Lumi

Mirsa Kerceli

Arlinda Gaxherri

Nazmije Selimi

Bubulina Krasniqi

Edita Sopjani

Tringa Rexhepi

Sara Kalaveshi


Tags: Vesa Smolica, Vesa Smolnica

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019