Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Vesa Smolica - Pendimi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

04/03/2012

2012-03-04T16:56:35+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 9Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pendimi" kënduar nga Vesa Smolica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vesa Smolica i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Enxhi Nasufi & Boocky Dj - Pendimi

Pse po me thua sa me mungon,
Pse po betohesh se pa mua dot sjeton,
Ti pse nuk mi the kto fjale atehere,
A ndoshta vetmia heshtur shpirtin po ta merr...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Mos me kerko kohen ta kthej
me zemren akull sot asgje per ty nuk ndjej
Pendimi yt nuk ka me vlere
Dhe pse vetmia heshtur shpirtin po ta merr...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Nese vertete me do,
dhimbjen ma lesho,
jeten tende ti vazhdo.
Dhe pse refuzoj
brenda e pranoj
te harroj nuk mundem jo.
Se ty te fala cdo mundesi
ti shume mire e di
edhe shpirtin ta kam dhene.
Sa te doja, zoti e di
por eshte vone per ne tani...

[REF.:]
Sa te mundon sot...pendimi
Kur zemren time nuk e vleresove asnje çast...
Pa fjale, e vetme do ja dal.
Sa te mundon sot...gabimi
Kur syte e mi tashme nuk te shohin si me pare...
Pa fjale, e vetme do ja dal.

Aida Doçi - Pendimi

nje gje shpirtin ma rendon
nuk e di as vet qka kam 2x

te lutem zot ti tregom
n'zemren time a kam iman
te lutem zot mu tregom
n`zemren time a kam iman 2x

mu gjunahet m`kan bo ven
nuk pom lon zot met permen 2x

o All-llah ti qe jep jet
ngjallma zemren qe mka vdek 2x

a su ngope nefsi im
me mekate e defrim 2x

a nuk erdhi koha mo me u pendu
me lot tuj qa 2x

ban gjunahe ne fshetehsi
dhe menon askush se di 2x

hiq prej zotit turp nuk ke
qe te sheh kudo qe je 2x

Dardan Aliu - Pendimi

All`llaaaaaaaaaaah
Ti na shpëtooooo

Nëse e Kërkon shpëtimin
mos e harro ti pendimin
Nëse e kërkon xhehnetin
Islamit bonja yzmeetiin

Shahadetin ti dëshmooo
Fal namaz e agjërooo
zekatin mos e harrooo
mundësisht në Qabe shkoooo

Mos e lakmoo Tiii kët dynjaaa
Se shum e shkurt ësht o vllaaa
Mos e lakmo tii mos e lakmoooo
Fal namaz pendohu ` agjërooo
(Ti agjërooooooo)

Jeeetooo ti si Muslimaaaan

Jeeetooo ti me ndeeeeeer
se n`ket jet weq hyn e deeeL

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vesa Smolica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet