A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vida Kunora

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  130
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Vida Kunora është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Ajo ka mbaruar studimet e larta ne Institutin e larte Pedagogjik "Luigj Gurakuqi", Shkoder. Eshte kengetare e mirenjohur ne te gjitha trevat shiqpfolese. Ka nxjerre ne treg 5 albume. Shquhet si kantautore dhe tekstshkruese. Eshte e martuar dhe ka dy femije. Vazhdon te jete e suksesshme ne te gjitha skenat shqipetare qe nga Amerika, Kanadaja dhe ne gjithe Europen. Eshte nje nder kengetaret me te klikuara te muzikes popullore dhe folklorike. Ka ber...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dasma Shqiptare (2017)

Jam Deh Me Raki (2014)

Zgjidh E Merr (2007)

Eja Qeteso Shpirtin


» Dërgo Një Këngë »

Parelia
Po Çuditna Me Kta Fmi
Kthehu Vlla
Ndize
Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme
Me Shqiptare Ke Me U Martu
Prek Cali
Dola N'bjeshk
Ded Gjon Luli I Trabohitit
Vaj Vaj Kanga U Ba

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Enxhi Nini

Ermira Kola

Elinara Shehu

Hirushe Xhemali

Jeta Faqolli

Ermonela Jaho

Drita Musliu

Antigona Sejdiu

Antigona Rustolli


Tags: Vida Kunora

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019