Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vigan Sulejmani
  • Vendlindja:
  • Tetove 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Dhjetor 1990
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  31

Vigan Sulejmani është autor këngësh i njohur. SHKOLLIMI:
Studimet deridoplomike: Fakulteti Juridik (drejtimi: Gjyqësor) - Universiteti i Tetovës (2012)
Studimet MASTER: Fakulteti Juridik (drejtimi: Gjyqësor) - Universiteti i Tetovës (2017)

SHPËRBLIMET:
2011, Çmimi i dytë në konkursin e USHT-së, të shpallur për ESE më të mirë.
Eseja mban titullin: “Shqiptarët dhe perspektiva e tyre evropiane”.
2012, Fitues në konkursin e ELITA 5 për tekstin bartës të albumit.

VEPRA TË BOTUARA:
2014, “ME TERR I MËSUAR”, SHB “BREZI 9”, Tetovë (libër eseistik).


GJUHËT:
Shqip (gjuhë amtare)
Anglisht
Maqedonisht

Tekste:
Qindra tekse këngësh ku ndër to vlen të theksohen tekstet:

Elita 5 - Himni i Shkendijes
Elita 5 - Degjo
Shkumbin Ismaili - Lutem
Shkumbin Ismaili - Dikur
Shkumbin Ismaili ft Poni - Nuk ta fal


SHKRIMET E BOTUARA:
1. “Regjisorët e kobit”, FAKTI, 19 maj 2010, f. 16;
2. “Protestoj”, FAKTI 27 maj 2010, f. 15;
3. “Protestoj”, LAJM, 2 qershor 2010, f. 10;
4. “Cilu tokë”, GAZETA SOT, 30 qershor 2010 dhe FAKTI, 25 qershor 2010. f. 14;
5. “Bac, iu mbyll goja Serbisë”, FAKTI, 30 korrik 2010, f. 14;
6. “Himara ‘greke’”, FAKTI, 20 gusht 2010, f. 14;
7. “Kllapa e Kosovës”, FAKTI, 13 gusht 2010, f. 14;
8. “Maqedonia mes dy kopshtesh zoologjike”, FAKTI, 8 tetor 2010, f. 14;
9. “C’po bëhet?”, FAKTI, 18 nëntor 2010, f. 14;
10. “Shqiptarët dhe perspektiva e tyre evropiane”, FAKTI, 5 mars 2011, f. 14
dhe dhjetra shkrime eseistike të botuara nëpër WEB faqe dhe editoriale respektabile në gjuhën shqipe në Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet