Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vigan Shehu

Vigan Shehu
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Ditëlindja:
  • 13 Korrik
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  24
Këndon kryesisht: pop hip-hop

Vigan Shehu është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Vigan Shehu, model i njohur ne Kosove dhe Shqiperi, njekohesisht edhe kengetar. Vigani eshte nga Gjakova por jeton dhe vepron ne Prishtine. Studion ne Kolegjin Universitar "Iliria" ne Prishtine. U be i njohur si model ne "Une jam Top Model", pastaj mori pjese ne Big Brother "Albania".

Më datë 17 Nëntor 2013, Vigan publikon videoklipin "Jeta Vazhdon", në bashkëpunim me Edberi. Muzika e këngës u punua nga Aurid Gjini, teksti u shkrua nga Vigan Shehu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Aurid Gjini. Videoklipi u prodhua nga Intro Creative.

Në Maj 2014, Vigani & Edberi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Bina", në bashkëpunim me Dj A.

Më datë 8 Prill 2014, Vigan publikon videoklipin "Elona", në bashkëpunim me Edberi. Me këtë këngë, Vigan merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 13 në vitin 2014.

Më datë 14 Shkurt 2015, Vigan Shehu publikon videoklipin "Nuk E Mendoja".

Më datë 10 Korrik 2015, Vigan Shehu publikon videoklipin "Tregoma".

Në Shtator 2015, Vigan Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2015 me këngën "A Thu Ti Kush Je".

Më datë 16 Prill 2016, Kobra publikon videoklipin "Bashk", në bashkëpunim me Vigan Shehu. Teksti u shkrua nga Vigan Shehu, Kobra aka Helmusi.

Në Shtator 2016, Vigan Shehu merr pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "E Jemja".

Më datë 24 Nëntor 2016, Vigan Shehu publikon videoklipin "Ty T'kerkoja".

Më datë 23 Dhjetor 2018, Vigan Shehu & Korab Jetishi publikojnë videoklipin "Si Ajo".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

2

Vëllai i

Valon Shehut

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Vigan Shehu »

Komente 2