A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Viki (Violeta Lulgjuraj)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  27
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Viki (Violeta Lulgjuraj) është një këngëtare e njohur. Violeta Lulgjuraj, shkurt Viki, eshte me origjine nga Tojeqi Grude. Viki ka dy vellezer dhe nje moter me te vogel. Karrieren e filloi qe ne moshen 7 vjecare neper koncerte amatore. Ajo ka kenduar kryesisht kenge tradicionale dhe folklorike te Malsise se Madhe dhe eshte krenare per origjinen e saj kreshnike. Ka marre pjese ne Miss Shqiperia 2009 dhe cilesohet si nje nder femrat me te bukura malsore. Në Maj 2008, Viki merr pjesë në Top Fest 5 me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Të Bukurat E Malsisë (2012)


» Dërgo Një Këngë »

Vetëm Sonte Të Vallëzojmë


Artistë Të Ngjashëm:

Enki

Silvana Rusi

Mimoza Mazreku

Zana Ahmetgjekaj

Milex

Sadbere Mehmeti

Blerina Dibra

Eriselda Aliaj

Florida Meshi

Kaltrina Molliqaj


Tags: Viki (Violeta Lulgjuraj), Viki, Violeta Lulgjuraj, Violete Lulgjuraj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018