Më mbaj mend (për 1 muaj)

Viktor Canosinaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  40
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
BIOGRAFIA: Viktor Canosinaj është një poet i njohur. Fëmijërinë dhe rininë i kaloi në qytetin e Durrësit. Pas studimeve universitare ne Gjuhë-Letërsi, punoi mësues letërsie, gazetar dhe përkthyes. Ai gjithashtu ka punuar për kujdesën e fëmijëve në një fshat të SOS-it. Në vitet 70 publikonte poezi dhe vjersha të shkurtra. Ndërsa në fillim të viteve 80 botoi librin e tij të parë për fëmijë, duke ndjekur me botimin e tij të parë për të rritur në vitin 1989 me anë të cilit fitoi edhe një çmim kombëtar....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Autorë Të Ngjashëm:

Odise Gremo

Ardi Omeri

Preç Zogaj

Fatmir Terziu

Ferdinand Laholli

Xhevahir Cirongu

Mihal Gjergji

Teodor Keko

Rexhep Shahu

Mehmet Bislimi

Tags: Viktor Canosinaj


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet