Më mbaj mend (për 1 muaj)

Viktor Tahiraj

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Viktor Tahiraj është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1990, Viktor Tahiri merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Botë E Dashurisë". Në Dhjetor 1991, Viktor Tahiraj merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Rozeta". Në Dhjetor 1992, Viktor Tahiri merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Veç Atëherë Jam I Qetë". Në Dhjetor 1992, Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Pesha E Fatit". ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Hilmi Obertinca

Klement Marku

Nevruz Yzeiri

Gani Miftari

Telemak Papapano

Urim Koshi

Zihni Berati

Pellumb Elmazi

Luan Manahasa

Genc Tukiçi

Tags: Viktor Tahiraj, Viktor Tahiri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet