Viktor Tahiraj
Viktor Tahiraj
Viktor Tahiraj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë
Viktor Tahiraj është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Në Dhjetor 1990, Viktor Tahiri merr pjesë në Festivali i 29-të në RTSH me këngën "Botë E Dashurisë".

Në Dhjetor 1991, Viktor Tahiraj merr pjesë në Festivali i 30-të në RTSH me këngën "Rozeta".

Në Dhjetor 1992, Viktor Tahiri merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Veç Atëherë Jam I Qetë".

Në Dhjetor 1992, Aleksandër Gjoka, Manjola Nallbani & Viktor Tahiraj marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Pesha E Fatit".

Në Dhjetor 1993, Nertila Koka & Viktor Tahiraj marrin pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Të Vramë Moj Dashuri".

Më datë 13 Korrik 2019, Viktor Tahiraj publikon videoklipin "E Dashur Nena Ime". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Viktor Tahiraj.

Në Dhjetor 2020, Viktor Tahiraj merr pjesë në Festivali I 59-Të Në Rtsh me këngën "Nene".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0