Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vilzana Parubi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  29
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vilzana Parubi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe etno. Në vitin 2010, Vilzana Parubi merr pjesë në Star Academy Albania 5. Më datë 7 Janar 2013, Vilzana publikon videoklipin "Me Mire Pa Ty". Në Dhjetor 2014, Vilzana merr pjesë në Shkodra Fest 1 me këngën "Nuk Te Fal". Më datë 9 Tetor 2015, Pizha publikon videoklipin "Single", në bashkëpunim me Vilzana. Në Janar 2016, Vilzana merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "E Kerkon". Më datë 9 Janar 2017, Vilzana Parubi & Landi Roko publikojnë ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Star Academy Albania

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Fatbardha Disho

Erga Halilaj

Denisa Onjea

Rudina Delia

Desjana Kamberaj

Pajtesa Tessi

Aferdita Lala

Drita Ukaj

Linda Sadiku

Morena Dyli

Tags: Vilzana, Vilzana Parubi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet