Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Violeta Kukaj Retkoceri - Nusja E Kesaj Toke  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

04/11/2012

2012-11-04T16:45:46+00:00hej kush je ti mbeshtjellun me flamur

jam nje nuse qe nuk plakem kurr
hej jam nje nuse qe nuk plakem kurr

kush ta dha betimin mos meu plak

jam pertri o sa her kam marr plag
hej jam pertri o sa her kam marr plag

hey kush ta dha mejdha shelqim t'drites

flaka e pushkes malet e drenices
hej flaka e pushkes malet e drenices

hej kush t' dha forc kurr mos me u perkul

djepi i llapit trimat qe perkun
hej djepi i llapit trimat qe perkun

kush ta dhan o kaq lart flamurin

dukagjini me kulla prej guri
hej dukagjini me kulla prej guri

hej kush te vuni kaq bukur duvakun

krejt gollaku o me karadakun
hej krejt gollaku o me karadakun

hej kush ta rriti shqipen midis balli

kacaniku me malet e sharrit
hej kacaniku me malet e sharrit

se tjehon o kanga e dhet varre

mka bo Zoti me mbet veq shqiptare
hej mka bo Zoti me mbet veq shqiptare

hej kush je ti ma e bardh se faqja e bores

jam liria nusja e kosoves
hej jam liria nusja e kosoves.


Ky tekst u dërgua nga  jetmira
Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet