A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Kukaj Retkoceri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  215
  • Vendlindja:
  • Tërstenik (Drenas) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 50 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Violeta Kukaj Retkoceri është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje! Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusër...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Nuse Ne Katun (2009)

Diten E Diel (2008)

Nje Bilbil (2007)

Hanëm Hanëm (2005)

Dasma E Nipit (2004)

Manushaqe (2003)

Ai është Gjallë (2001)

Dasmen Ta Fillojm

Nese Vi Aty Do T'rri


» Dërgo Një Këngë »

Drenica Ime
Diten E Diele
Nuse Ne Katun
O Allah
Ashtu Keshtu
Pavarësinë E Gëzoftë Kosova
Hajde Hyn Ne Valle
Nanë
Hamez Jashari
Jam Nje Djal


Artistë Të Ngjashëm:

Remzie Osmani

Mihrije Braha

Gili

Vjollca Haxhiu

Silva Gunbardhi

Orinda Huta

Ledina Çelo

Anita Take

Liliana Kondakçi

Anjeza Shahini


Tags: Violeta Kukaj Retkoceri, Violeta Kukaj, Retkoceri, Violete Kukaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019