Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Dy Te Mirat Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dy te mirat poe flejne vetun

Po shkon djali ja u rreh penxheren

Motra e vogel ja qel deren

Ja cel deren tuj gjimue

Hajde sherr pse je vonue

Hin permrena sherr ma shpejt

T’ kem thirre sonte me me hjek keq

S’kem shtru shume vec tre dysheke

Dy te lite e nje te leshte.

Shtyju moter ta shtim nermjet

Do tja nxjerrim shpirtin krejt

Mos ta njoh as lokja e vet

Si t’nvet nana ;ku je kane?

Thuj dy patrulla mu mka zane

Me kan rreh mkan ba nishan

Gjysmen e zemres s’ma kane lan,

Kurre nuk bah’na qysh jam kane.


Ky tekst u dërgua nga  stafi

Violeta Kukaj Retkoceri - Dy Te Mirat
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Te Mirat".
3. Video është e këngës "Dy Te Mirat", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0