Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Hiqe Lotin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kur dola n'dritare
N'terr se pash oborrin
Ooooh ooj loke oj

Hana bash si nuse
Po ta runte vorrin
Ooooh ooj loke oj

Kur dola te dera
Thash po binte shi
Ooooh ooj loke oj

Nuk qe uj i shiut
Po qen lotët e mi
Ooooh ooj loke oj

Hiqe Lotin, Hiqe Lotin !

Natë pa hanë n'lugje t'verdha
Kërkon djalin shami zeza oo...

Nanë e mjer kërkon djalin
Vaji i saj than dhe malin oo...

(E kërkon por nuk e gjen dotë
Loti bahet detë e deti lotë) x2

HIQE LOTIN oo..
Nanë Shqiptare oo..
Nuk mbajm zi pa oo..
Dalun fare oo..

(Vatrat tona jo nuk janë të shkreta
Knojn lahutat e tunden djepat.) x2


Ky tekst u dërgua nga CemoShkupi

Violeta Kukaj Retkoceri - Hiqe Lotin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hiqe Lotin".
3. Video është e këngës "Hiqe Lotin", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0