Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - I Mërguar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I mërguar prej shtëpis
prej atdheut vendit tim
kur agimi i djalëris
zu ndriconte me shkëlqim

(2herë)
Aty larg i mallëngjyer,
por si murgu në shkretin
por me këngë e zemër thyer
vallë a kthehem përsëri

Ecë, e ecë o shpresë e lirë
që më dukesh sikur flet
dhe një lajm si më të mirë
një të falur me shëndet

(2 herë)
si kandili i pashuar
që ndër jetë, s'është i d'lirë
dërgoji dirtë të uruar
ati vendi, dheut tim

O Kosovë, o vend i bukur
fusha e male plot me arë
kur çdo burr në të dukur
është trim e luftëtar

(2herë)
me sa mallë e sa dëshirë
atë ditë po e pres
që dhe unë të jem i lirë
pran prindërve të mi të shkretë


Ky tekst u dërgua nga  Balada


Nuk kemi video për këtë këngë.
Violeta Kukaj Retkoceri - I Mërguar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Mërguar".
3. Video është e këngës "I Mërguar", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0