Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Në Vi Aty Do Të Rri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6


Nder premtimet qe te kam dhene
Vetem nje ta ruajta nane
Ate premtim po ai kthej ne veper
Large atdheut sdo te rri tjeter
Vi ti puthi gur e dhe
N'token time ku kam le
Plake nenloken ku ke kam
Sa i vetmuar pa te jam
Do t'ia ndez prap zjarrin votres
T'ia kthej gezimin vllait e motres
Mergimtaret ti ftoj ne valle
Per mua s'paska dit ma te madhe
Do t'kerkoj ne male e fusha
Do ti heci pllambe per pllambe
Ne daq ne fusha te Dukagjinit
Ne daq Drenices aty jam...
Me kerkoni te ujvara
N'deg te Mirushes uj tuj pi
Deri ti shterri t'gjitha krojet
Kund s'do te shkoj aty do te rri
Rrugt e botes me dhan halle
Kurr smu teren keta sy
As minutat nuk kalojne
Pa e qu mendjen nane tek ti
Me kerkoni maleve , fushave
Do ti heci pllambe per pllambe
Ndaq ne kreshtat t'Kaqanikut
Ndaq Rugoves aty jam
Me kerkoni brigjeve te Drinit
Rreth Prizrenit uj tuj pi
Der ta shterri edhe Drinin
Kund s'do te shkoj ketu do te rri
Me kerkoni ne male , fusha
Do ti heci pllambe per pllambe
Ndaq ne rrafshin e Gjilanit
Ndaq ne t'Llapit aty jam
Me kerkoni brigjeve te Ibrit
Te Erenikut uj tuj pi
Der ti shteri gjith lumenjet
Kund s'do te shkoj ketu do te rri.


Ky tekst u dërgua nga Izet Rraci


Nuk kemi video për këtë këngë.
Violeta Kukaj Retkoceri - Në Vi Aty Do Të Rri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Vi Aty Do Të Rri".
3. Video është e këngës "Në Vi Aty Do Të Rri", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0