Më mbaj mend (për 1 muaj)


Violeta Kukaj Retkoceri - Nusja E Përflakur

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nusja E Përflakur".
3. Video është e këngës "Nusja E Përflakur", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Violeta Kukaj Retkoceri - Nusja E Përflakur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

09/05/2012

2012-05-09T15:47:15+00:00HEJ..., KUSH JE TI MBËSHTJELLUN ME FLAMUR?
Jam një nuse, që nuk plakem kurr’, hej,
Jam një nuse, që nuk plakem kurr’.

KUSH T’A DHA BEKIMIN MOS ME U PLAK’?
Jam përtri-o sa her’ kam marr’ plag’, hej,
Jam përtri-o sa her’ kam marr’ plag’.

HEJ..., KUSH T’KA BA ME I DHAN’ SHKËLQIM DRITËS?
Flaka e pushkës n’malet e Drenicës, hej,
Flaka e pushkës n’malet e Drenicës.

HEJ..., KUSH T’DHA FORC’ KURR’ MOS ME U PËRKUL’?
Djepi Llapit, trimat që përkund, hej,
Djepi Llapit, trimat që përkund.

KUSH T’A MBAN’-O, O KAQ LART’ FLAMURIN?
Dukagjini me kullat prej guri, hej,
Dukagjini me kullat prej guri.

HEJ..., KUSH T’A VUNI KAQ BUKUR DUVAKUN?
Krejt Gollaku o me Karadakun, hej,
Krejt Gollaku o me Karadakun.

HEJ..., KUSH T’A RRITI SHQIPEN MIDIS BALLIT?
Kaçaniku me Malet e Sharrit, hej,
Kaçaniku me Malet e Sharrit.

PSE T’JEHON’-O KANGA EDHE N’VARRE?
M’ka ba Zoti me mbet’ veç Shqiptare, hej,
M’ka ba Zoti me mbet’ veç Shqiptare.

HEJ..., KUSH JE TI MA E BARDH’ SE FAQJA E BORËS?
Jam liria, nusja e Kosovës, hej,
Jam liria, nusja e Kosovës.


Ky tekst u dërgua nga Eren Ali   ARBERGECI8   LRamadani
Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet