Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Ismet Gashi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Syte i mbante lart drejtuar qiellit
Me fjale urtesie ndjellte lirine
Me dashuri gjalle e mbante shpresen
Per Kosoven e tij ne petkun e ri

Kur u skuqen dhe valet e Drinit
Nga gjaku i djemve te Dukagjinit
Kur qielli gjemonte nga predhat
Bresheri

Kur u shua dhe vaji i foshnjes
Kur u shua gjemimi i nenes
As atehere nuk u shua shpresa
Per liri

Syte i mbante lart drejtuar qiellit
Me fjale urtesie ndjellte lirine
Me dashuri gjalle e mbante shpresen
Per Kosoven e tij ne petkun e ri

Kur u vershuan hordhite gjakatare
Sollen vdekjen e zjarrin e ferrin
Nuk u tremb zemra e shqiptarit
Luftetarit

Dhe qendroi ne radhen e pare
I flijuar per token shqiptare
Ismet Gashi sebashku me djemte
E anes se Drinit

Kur vershuan hordhite gjakatare
Lan Dovicen shkrumuan ne zjarre
Nuk u tremb zemra e shqiptarit
Luftetarit

Dhe qendroi ne radhen e pare
I flijuar per token shqiptare
Ismet Gashi sebashku me djemte
E anes se Drinit


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Violeta Kukaj Retkoceri - Ismet Gashi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ismet Gashi".
3. Video është e këngës "Ismet Gashi", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0