Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - E Mora Dairen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E mora dairen
Dola ke xhardaku
Kur të pash, i mjeri, moj
Ç'më zuri meraku
2x

Do të vij, moj me daire
Do të marr, moj trëndafile
Me sevda, me lumturi
Ta çojm këtë dashuri
2x

Vishna moj fustanin
Fustanin e bardhë
Të më bëhesh nuse moj
Bukur si sorkadhe
Haj ta vëjm kurorën
Era moj trëndelinë
Gjith çupat e fshatit moj
Ty t'ta ken zilinë

Do të vij, moj me daire
Do të marr, moj trëndafile
Me sevda, me lumturi
Ta çojm këtë dashuri
2x

Nënës dhe babait, i mbetën syt nga dera
Haj ta bëjm ne dasmën moj, sa të vij pranvera
Do ta hedhim vallen, e t'ia marrim shtruar
Do të vijn dasmorët moj
O për t'na uruar

Do të vij, moj me daire
Do të marr, moj trëndafile
Me sevda, me lumturi
Ta çojm këtë dashuri

Do të vij, moj me daire
Moj e bardha, trëndafile
Me sevda, me lumturi
Ta çojm këtë dashuri
2x


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23

Violeta Kukaj Retkoceri - E Mora Dairen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Mora Dairen".
3. Video është e këngës "E Mora Dairen", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0