Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Turkeshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
 • Vendlindja:
 • Dibër E Madhe 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Maqedoni 
 • Mosha:
 • 69 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Violeta Turkeshi është një këngëtare e njohur. Violeta Marku-Turkeshi, eshte nje kengetare e shquar dibrane, te ciles qysh ne moshen 6 vjeçare i eshte verejtur talenti nga arsimtaret e saj, ku pas nje viti ne programet e shkolles, e kendon per here te pare kengen "Mu Te Furra Ke Pazari", kenge e cila ishte si fillim i karrieres se saj. Ne vitin 1966 behet antare e shoqates kultrore-artistike "Liman Kaba", shoqate e cila tubonte te rinjte e te rejat dibrane per rruajtjen e dokeve dhe traditave...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Lejla Xhaferi

Azra

Sherife Sherifi

Mia Morina

Arjeta Zhuta

Besa Rika

Saranda Imeri

Fitnete Tuda

Nora Bekteshi

Gledis

Tags: Violeta Turkeshi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet