A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Zefi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  42
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 59 Vjeç
BIOGRAFIA: Violeta Zefi është një këngëtare e njohur. Violeta Zefi është e lindur në një familje të varfër shkodrane, por me tradita të lashta. Nëna e Violetës, Liza duke e parë talentin e së bijës, që e vogël, u përpoq ta afronte pranë rretheve artistike të qytetit. Rruga e muzikës dhe këngës shkodrane për të ka filluar shumë herët. Ishte viti 1968, kur Violeta Zefi doli para publikut shkodran me Estradën profesioniste të qytetit të Shkodrës, me përkrahjen e profesionistëve të cilët tek ajo zbuluan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alida Hisku

Fatmira Breçani

Liri Rasha

Mimoza Ahmeti

Mimoza Mustafa

Eneda Tarifa

Eda Zari

Monika Salihu

Mira Konçi

Fitnete Tuda


Tags: Violeta Zefi, Violete Zefi, Vjoleta Zefi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019