Violinat E Lapardhasë

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Violinat E Lapardhasë është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Violinat e Lapardhasë është një ansambël vokal a cappella nga fshati Lapardha në rrethin e Vlorës të Shqipërisë. Grupi kryen polifoninë tradicionale të laboratorit që është specifike për këtë rajon të vendit. Drejtimi artistik ofrohet nga këngëtarja e mirënjohur Lab, Feti Brahimi, vetë një vendas i Lapardha. Në vitin 2003, Violinat E Lapardhasë publikojnë albumin "Ditët E Beharit" në bashkëpunim me Studio FM Univers....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Jehona Labe

Grupi Polifonik I Bençes

Grupi Ergjëria

Grupi Polifonik I Mallakastres

Grupi I Pleqve Të Himarës

Polifonia Labe

Black Rose

Thunder Way

Gurra E Picarit


Tags: Violinat E Lapardhasë, Grupi Violinat E Lapardhase

Krijo Një Kartolinë