Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vis Shupli & Mirgen Zela - Gurbeti (Feat. Fatty)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sa her kam ni fjal,
Edhe muhabet,
Se guri i rand,
Peshon ne vend tvet,
Thojsha lumi ai,
Qe esht ne mergim,
Kurr sme ka shku mendja,
Se jam kan gabim,

Ref.
Kush esht ne kurbet,
At uj kush e pin,
Kishe boj pak pare,
Zor me u kthye nshpi,
Mundin dhe takatin,
I kam lan ndhe t'huj,
Tash jam kthy te shpija,
Po spo i vy kerkuj,

Rep.
Mora qanten dola prej shpis
Qysh i vogel fmi
Hala jetes pa ja nis,
Sene tzeza tu kurdis,
Nen shoqnin e vetmis,
Se shoqnia e fminis,
Nuk jan qaty ku jan nis,
Hala gjall hala fort,
Hala nzemer shqipen,
Hala jeten e jap per ven tem
E nuk koritem,
Shpija madhe me taban,
Na e rujm traditen,
Kush si njeh kufijt,
Na e msojna me vu piken,
Mka mar malli per shum sene,
Qe i kam lan mbrapa,
Po mas shumti mu po mdhimset,
Kur po kan nana,
Sjam pishman hiq per do sene,
Qe me men i bona,
Veq pishman e di se met,
Nese spajtohet nana,
Lek lek veq kesh jo me qek,
Te shpia i qojna,
Ama ajo mu mpret tha,
Sdu sen as bugjet,
Asni lek nkulet,
Vetem ty tkem se tkam gjen ma tshtrenjt njet,

Nje muj ne vendlindje,
Veç sa nje sahat,
Kana shkru me u knaq,
Mos me u bo rehat,
Kurbeti ish kan,
Ven met bo krejt seri,
Me ti prishun nervat,
E met bo gjys njeri,

Ref.
Kush esht ne kurbet,
At uj kush e pin,
Kishe boj pak pare,
Zor me u kthye nshpi,
Mundin dhe takatin,
I kam lan ndhe t'huj,
Tash jam kthy te shpija,
Po spo i vy kerkuj, (X2)
Vis Shupli & Mirgen Zela
Publikimi: 27/11/2020
Video Produksioni: Domi Production
Orkestrimi&Muzika: Domi Production
Solo: Alban ShupliVis Shupli & Mirgen Zela - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Vis Shupli & Mirgen Zela.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vis Shupli:


Komente 0