TEKSTESHQIP

Visar Peja
Per Ty Vjollce
Lyrics

Me dukat emrin ta shkruj
Ty moj ylli i bukurise
Dhe me puthje do t'i shuj
Dihatjet e dashunise

Dhe me puthje do t'i shuj
Dihatjet e dashunise

Dashunia qe kam ne ty
Ka me mbete gjithmone e re
Dhe ai qe nuk sheh me sy
E din mire sa e bukur je

Dhe ai qe nuk sheh me sy
E din mire sa e bukur je

Ref...x2
Mori vjollce me t'kandshmen ere
Jam i lumtur qe te kam
Paraja pa ty s'ka vlere
Por si mbret me ty une jam

E lus Zotin me me dhane force
Kur prane meje s'te kam ty
M'u kall shpirti per ty vjollce
Nuk gjejne paqe keto dy sy

M'u kall shpirti per ty vjollce
Nuk gjejne paqe keto dy sy

Puthja jote shume e ngrohte
Me rinon s'me len me u plak
E lumtur jeta na shkofte
Vetem une te kam nafak

E lumtur jeta na shkofte
Vetem une te kam nafak

Ref...x2
Mori vjollce me t'kandshmen ere
Jam i lumtur qe te kam
Paraja pa ty s'ka vlere
Por si mbret me ty une jam

...

Ref...x2
Mori vjollce me t'kandshmen ere
Jam i lumtur qe te kam
Paraja pa ty s'ka vlere
Por si mbret me ty une jam

INFO
Nuk është i një rëndësie dytësore fakti që ky projekt u paraqit tek audienca i realizuar me vlera artistike me një videoklip, i cili u publikua më 1 Nëntor 2014.