TEKSTESHQIP

Visar Rexhepi
Parajsen Kerkove
Lyrics

me kan then se je dinake
une nuk kam besuar
me kan the se je tinzake
shum djem ke mashtruar
me kan then o me kan then
botes si besohet
me e kan then po tash u binda
me ty nuk jetohet

REF:
PARAJSEN KERKOVE UNE TA DHASH
NUK DI TJETER GJE QKA DON TASH ,
TE FALA DUKAT DHE LUMTURI
PASKA QEN E KOT KJO DASHURI

sesa shum une te kam
dashur ti s'ke qen e denj
une me puthje te sinqerta
e ti me ke rrejt
me kan then o me kan then
botes si besohet
me kan then po tash u binda me ty nuk jetohet.

DËRGOI: