A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Visar Zhiti

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  34
  • Origin:
  • Durrës 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 66
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Visar Zhiti is a popular writer. Visar Zhiti ishte bir i aktorit dhe poetit Hekuran Zhiti (1911-1989). Visar Zhiti u rrit në Lushnjë, ku ai përfundoi shkollën e mesme në vitin 1970. Pas përfundimit të studimeve në Institutin e Lartë Pedagogjik në Shkodër (sot Universiteti Luigj Gurakuqi), ai filloi karrierën e tij të mësimdhënies në qytetin malor verior të Kukësit, duke demonstruar një interes në fillim në vjersha, disa nga të cilat u botuan në revistat letrare. Në 1973, ai p...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Moikom Zeqo

Vasil Tabaku

Astrit Çerma

Miltiadh Davidhi

Ferit Lamaj

Avdush Canaj

Nexhat Halimi

Tyran Prizren Spahiu

Halil Xani

Musa Jupolli


Tags: Visar Zhiti

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019