Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vita Guhelli

Vita Guhelli
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Tetor 1993
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10
Këndon kryesisht: e lehtë klasike

Vita Guhelli është këngëtare e njohur. Në Maj 2009, Vita Guhelli merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ngjyrat".

Në 2014, Vita Guhelli këndon kolonën zanore të serialit "Stinë Dashurie" me titull "Më Rrëshqet Nga Dora".

Në Maj 2015, Vita Guhelli & Shkumbin Krasniqi marrin pjesë në Top Fest 12 me këngën "Një Jetë".

Në Qershor 2020, Vita Guhelli & Valmir Shala publikojnë coverin e këngës "Vivo Per Lei".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Anonymous  

Komente

Asnjë Koment

Bashkëshorte e

Valmir Shalës

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0