Vitmar Basha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Vitmar Basha është një këngëtar dhe instrumentist dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Kantautor dhe kitarist nga Tirana, i rritur në një familje artistësh, që në moshë të vogël kryen formimin e tij profesional dhe artistik në Bari dhe Firenze, Itali. Diplomohet në degën e Psikologjisë, duke kultivuar gjithmonë dashurinë për kitarën dhe muzikën. I njohur në skenën underground të Firenzes, pas shumë vitesh rikthehet në Shqipëri me dëshirën e madhe për të qenë pjesë e skenës shqiptare, duke prezantuar që në fillim krijimet e tij me n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

I fejuari i

Marsela Çibukaj

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Skerdi (Top Fest)

Kliton Roci

Emir Plava

Henri Mahmuti

Mirgen Huba

Butrint Bardhi

Ermal Ponoci

Ylli Shaqiri

Foti Marko

Ahmed Emurllai


Tags: Vitmar Basha

Krijo Një Kartolinë