TEKSTESHQIP

Vitmar Basha
Largoji Retë
Lyrics

Luaj, ti luaj me mua
kerko, kerko cfare te duash
me thua prit edhe nuk vjen
me thua ik dhe me vrap me ndjek
te fjalet e mia ti kthehesh perhere
dhe pse perhere t'pelqen te me kundershtosh

E gjithe bukuria jone i mbijeton ksaj bote te ftohte
ti me ke mua sot, sot e pergjithmone
eja drite eja o diell, ne zemren e saj largoji rete

ti thua, cdo gje ka nje cmim
dhe ndjenjat mi fal pa kursim
me merr ne krahet e tua kur kembet sdo me mbajne
me deh me eren tende e faj me sdo ndjej