A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vitore Rusha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  43
BIOGRAFIA: Vitore Rusha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Fshati I Rinisë". Në Dhjetor 1980, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Dhe Mbi Shkëmb Bukën Prodhojmë". Në Dhjetor 1981, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 20-të në RTSH me këngën "Vij Tek Ty, O Fshat". Në Dhjetor 1983, Vitore Rusha merr pjesë në Festivali i 22-të në RTSH me këngën "Kjo Kala Mal Me Këngë". Në vitin 2006, Vi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Kuvendon Marta Me Gra (2006)

Eja Pa Frike


» Dërgo Një Këngë »

Çun Mula
Kuvendon Marta Me Gra
Bilbili Bjeshkes
Shqiptari Të Erdhën Trimat
Kaliro
Ke Mbetur Në Vetmi
Oj Dado
Here Me Thua Po
Kendo Bilbil Ti Bjeshkeve T'mia
Filanja


Artistë Të Ngjashëm:

Rakipe Karaj

Burbuqe Rada

Fatbardha Disho

Zina Zdrava

Denada Bare

Arta Babaramo

Florinda Gjergji

Adriana Ceka

Irma Gurakuqi

Suzana Qatipi


Tags: Vitore Rusha

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019