Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitori Balili - Jeleku Me Salltanete Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

O kur më shkon si zog mali
me lule fundi fustani
dhe me torben duke tjerre
faqekuqe moj leshverdhe

Shko moj shko kullace kuqe
se henes driten ja zure
lere moj henen te ndricoje
dhe malin ta zbukuroje

Jeleku me sallatanete bubu moj cme bere per vete shkove rrotullove syne mos me le vetem ne brinje (2here)

O lehte e lehte degjoj nje ze
vjen cobani afer ree
te qendroj apo t shkoj zemra me fluturoj ( 2 here )

Shko moj shko kullace kuqe
se henes driten ja zure
lere moj henen te ndricoje
dhe malin ta zbukuroje

Jeleku me sallatanete bubu moj cme bere per vete shkove rrotullove syne mos me le vetem ne brinje (2here)

Fjala jote sherim xhani
plot me jete mbushet cobani
rritu shpejt moj trendafile
per ty ther cjapin me zile (2here)

Shko moj shko kullace kuqe
se henes driten ja zure
lere moj henen te ndricoje
dhe malin ta zbukuroje

Jeleku me sallatanete bubu moj cme bere per vete shkove rrotullove syne mos me le vetem ne brinje (2here)


Ky tekst u dërgua nga Pogoricele

Vitori Balili - Jeleku Me Salltanete
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeleku Me Salltanete".
3. Video është e këngës "Jeleku Me Salltanete", por nuk këndohet nga Vitori Balili.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitori Balili:


Komente 1