Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Vjollca Buqaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  163
  • Vendlindja:
  • Lladrovcë 
BIOGRAFIA: Vjollca Buqaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Vjollca Buqaj është një këngëtare e cila i ka qëndruar besnike këngës së mirëfilltë shqipe. Fillet e para të karrierës së saj, shënohen si anëtare në Ansamblin "Azem Bejta", nga ku është marrë me muzikë. Ka disa kaseta të inçizuara, kryesisht me këngë folklorike, ku si shoqërues instrumental e ka pasur dhe e ka Shaqir Hotin. Vjollca ka bashkëpunuar me këngëtarë të suksesshëm, siç janë: Ilir Shaqiri, Violeta Kajtazi, Nikollë Nikprelaj, e shumë të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

8 🔥🔥

Shto profile

zyrtareVjollca Buqaj


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gresa Ahmeti

Benita Pula

Egzona Gurguri

Vjollca Haxhiu

Adelina Spahija

Behare Shala

Aferdita Bajrami

Besiana Kertusha

Nesa Omaj

Silvi Dollapi

Tags: Vjollca Buqaj, Vjollca Buçaj, Vjollce Buqaj, Vjollca Bucaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet