Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vjollca Buqaj - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Vjollca Buqaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vjollca Buqaj - Gurbeti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

12/07/2019

2019-07-12T15:24:12+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gurbeti" kënduar nga Vjollca Buqaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Vis Shupli & Mirgen Zela - Gurbeti

Sa her kam ni fjal,
Edhe muhabet,
Se guri i rand,
Peshon ne vend tvet,
Thojsha lumi ai,
Qe esht ne mergim,
Kurr sme ka shku mendja,
Se jam kan gabim,

Ref.
Kush esht ne kurbet,
At uj kush e pin,
Kishe boj pak pare,
Zor me u kthye nshpi,
Mundin dhe takatin,
I kam lan ndhe t'huj,
Tash jam kthy te shpija,
Po spo i vy kerkuj,

Rep.
Mora qanten dola prej shpis
Qysh i vogel fmi
Hala jetes pa ja nis,
Sene tzeza tu kurdis,
Nen shoqnin e vetmis,
Se shoqnia e fminis,
Nuk jan qaty ku jan nis,
Hala gjall hala fort,
Hala nzemer shqipen,
Hala jeten e jap per ven tem
E nuk koritem,
Shpija madhe me taban,
Na e rujm traditen,
Kush si njeh kufijt,
Na e msojna me vu piken,
Mka mar malli per shum sene,
Qe i kam lan mbrapa,
Po mas shumti mu po mdhimset,
Kur po kan nana,
Sjam pishman hiq per do sene,
Qe me men i bona,
Veq pishman e di se met,
Nese spajtohet nana,
Lek lek veq kesh jo me qek,
Te shpia i qojna,
Ama ajo mu mpret tha,
Sdu sen as bugjet,
Asni lek nkulet,
Vetem ty tkem se tkam gjen ma tshtrenjt njet,

Nje muj ne vendlindje,
Veç sa nje sahat,
Kana shkru me u knaq,
Mos me u bo rehat,
Kurbeti ish kan,
Ven met bo krejt seri,
Me ti prishun nervat,
E met bo gjys njeri,

Ref.
Kush esht ne kurbet,
At uj kush e pin,
Kishe boj pak pare,
Zor me u kthye nshpi,
Mundin dhe takatin,
I kam lan ndhe t'huj,
Tash jam kthy te shpija,
Po spo i vy kerkuj, (X2)

Burim Kastrati - Gurbeti

M''pikoj loti shumë i rand
Se harroj at ditë mojj Nanë
Ditë e veshtirë e ditë hidhërimi
Morra rrugen nga mërgimi

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Këtu luleve nuk i vjen era
Këtu nuk qel as pranvera
Ka vetëm dimër e vapë te shkret
Mos me mund një natë me fjet

Refreni
Gëzim për mu kurr s'ka pas
As prej mallit s'mund te flas
I mërzitur un po të shkruj
Djali yt prej dheut te huaj

Arben Kurtis - Gurbeti

Kur i mbusha 18 vjet,
Mora rrugën për gurbet
2x

Nën e bab i përqafova
Dhe nga dera u largova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

M'ka marrë malli, i moshuar
Familjen time me e pa
2x
Që dy vjet ku i kalova
Familjen time e harrova
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi
2x

Më shku jeta në gurbet
Tashi njeri mbeta vet
2x
Flokt e mia jan zbardhur-e
Tash s'kam për se me jetuar
Qaj me lot e mërzi
O gurbet i zi

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë