A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vjollca Haxhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  324
  • Vendlindja:
  • Terrac, Skenderaj 
  • Mosha:
  • 45 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vjollca Haxhiu është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Karriera e Vjollcës ka filluar në moshën 18 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin "Zëri i Drenicës". Albumet e Vjollces përmbajnë muzikë të rrymave të ndryshme. Ka marr pjesë edhe në festivale, ka publikuar disa albume dhe videoklipe. Kënga e parë ishte ne vitin 1992 me titull "Udha e Kthimit". Në vitin 1993, Vjollca paraqitet per heren e pare me kengen "Sa Pranvera" dhe publikon albumin e saj te pare "Sa pranvera" qe permban...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Pranoje (2013)

Plas Plas (2009)

Mos Harro (2003)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Alberie Hadergjonaj

Gjyste Vulaj

Violeta Kukaj Retkoceri

Remzie Osmani

Elsa Lila

Anjeza Shahini

Parashqevi Simaku

Bleona Qereti

Ava Max

Edona Llalloshi


Tags: Vjollca Haxhiu

Vjollca Haxhiu në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019