Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vjollca Haxhiu
  • Vendlindja:
  • Terrac, Skenderaj 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 1 Dhjetor 1973
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♐ Shigjetari
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  394
Këndon kryesisht: popullore moderne

Vjollca Haxhiu është këngëtare shumë e njohur. Karriera e Vjollcës ka filluar në moshën 18 vjeçare ku ka kënduar për herë të parë në festivalin "Zëri i Drenicës". Albumet e Vjollces përmbajnë muzikë të rrymave të ndryshme. Ka marr pjesë edhe në festivale, ka publikuar disa albume dhe videoklipe.

Kënga e parë ishte ne vitin 1992 me titull "Udha e Kthimit".

Në vitin 1993, Vjollca paraqitet per heren e pare me kengen "Sa Pranvera" dhe publikon albumin e saj te pare "Sa pranvera" qe permban 13 Këngë.

Në vitin 1994, Vjollca paraqitet në Festivalin Akordet e Kosovës me kengen "Sa Pranvera".

Në vitin 1995 Vjollca mërgon në Gjermani dhe aty i kendoi te njejta kengen "Udha e kthimit, "Sa Pranvera", "Sonte ne oren 12" etj.

Në 22 Shtator 1998, Vjollca publikon videoklipin "Udha e Kthimit", e cila u realizua në Shkup.

Në vitin 1999, Vjollca shprengulet ne Zvicer dhe qendron aty deri pas luftes.

Në Tetor te vitit 2001, Vjollca publikon kengen "Djale Malesie", e cila u mireprit nga publiku. Me pas, publikon kengen "Me Fal qe nuk te dua me" dhe albumin e pare me muzike Popullore.

Në Qershor 2002, Vjollca Haxhiu merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Heshtja".

Në vitin 2003, Vjollca Haxhiu publikon albumin e dyte "Mos Harro" dhe kengen "E ke Tepruar", e cila beri buje edhe ne Maqedoni dhe Shqiperi.

Në vitin 2005, Vjollca Haxhiu publikon albumin "Dil nga zemra ime" me 9 kenge.

Në Qershor 2007, Vjollca Haxhiu merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Dil Nga Zemra Ime" dhe publikon tre kenge: "Sikur Hajn", "As per ty As per mu" dhe "Inati".

Në vitin 2008, Vjollca publikon 4 kenge "Plas plas", "Sa te besova", "Ti nuk pranon" dhe "Vetem nje her".

Në vitin 2009, Vjollca Haxhiu publikon albumin "Plas Plas", ku bejne pjese kenget "Jo Jo Jo", "Keq Po Flasin", "Mos Me Kerko", "Jam E Lumtur".

Në vitin 2010 e gjejme Vjollcen ne bashkpunime me Meden dhe Sabri Fejzullahun "Ku Je Me Kend Je", "Mbreteresh E Mbreteri", "Ilaci Im", "Mos Me Gjuj" etj.

Më datë 22 Shkurt 2012, Sabri Fejzullahu publikojnë videoklipin "Ilaci Im", në bashkëpunim me Vjollca Haxhiu. Me këtë këngë, Sabri Fejzullahu marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 11 në vitin 2012.

Më datë 12 Janar 2013, Vjollca Haxhiu & Meda publikojnë videoklipin "Interesant (Unë Besoj Unë Dyshoj)".

Më datë 26 Janar 2013, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Hajt Zemer".

Më datë 28 Qershor 2013, Meda publikojnë videoklipin "T'kam Fiksim", në bashkëpunim me Vjollca Haxhiu & Gold AG.

Në vitin 2013, Vjollca Haxhiu publikon albumin "Pranoje".

Më datë 8 Korrik 2014, Meda & Vjollca Haxhiu publikojnë videoklipin "Princeshe". Me këtë këngë, Meda & Vjollca Haxhiu marrin pjesë në Zhurma Show 2014 në vitin 2014.

Më datë 28 Dhjetor 2014, Sinan Vllasaliu publikon videoklipin "Nanush", në bashkëpunim me Vjollca Haxhiu.

Më datë 28 Korrik 2015, Sinan Vllasaliu & Vjollca Haxhiu publikojnë videoklipin "Jemi Kombinim".

Më datë 23 Prill 2016, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Sonte".

Më datë 22 Korrik 2017, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Hakmarrje", në bashkëpunim me Shkelzen Jetishi. Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 26 Qershor 2018, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Ça Ka, Ça S'ka". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi), Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 29 Qershor 2018, Meda publikon videoklipin "Falëm", në bashkëpunim me Vjollca Haxhiu. Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), Granit Gashi, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 2 Korrik 2018, Meda & Vjollca Haxhiu publikojnë videoklipin "Ja Unë Ja Ti". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), Granit Gashi, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi), Granit Gashi. Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 12 Shtator 2018, Meda & Vjollca Haxhiu publikojnë videoklipin "Moter E Vella". Muzika e këngës u punua nga Fatmir Muja, teksti u shkrua nga Fatmir Muja, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga BUG Production.

Më datë 9 Prill 2019, Vjollca Haxhiu publikon videoklipin "Si Njo E Njo". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi) & Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi).

Më datë 2 Korrik 2019, Meda & Vjollca publikojnë videoklipin "O Sheqer", në bashkëpunim me Vjollca Haxhiun. Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 2 Korrik 2019, Meda & Vjollca publikojnë videoklipin "A Jena A S'jena". Teksti i këngës u shkrua nga Ghulo, ndërsa orkestrimi u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 12 Korrik 2019, Xeni & Vjollca Haxhiu publikojnë videoklipin "Harroje Kaloje". Muzika e këngës u punua nga Nurteel, teksti u shkrua nga Ghulo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arianaa16  

Komente

33

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Më shumë artikuj nga Vjollca Haxhiu »


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet