Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Vjollca Haxhiu - Dashuri E Ndaluar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashuri E Ndaluar".
3. Video është e këngës "Dashuri E Ndaluar", por nuk këndohet nga Vjollca Haxhiu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vjollca Haxhiu - Dashuri E Ndaluar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Pranoje"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dashuri E Ndaluar" kënduar nga Vjollca Haxhiu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Astrit Mulaj - Dashuri E Ndaluar

Qajne Vajz e djal . te dashuruar
jojo fat nuk kam dashuria edhte e ndaluar .

-un gjithmon kam besu ne dashuri
un gjithmon kam besu ne miresi
kur ne ty u dashurova o sa rend i perjetova
fjalet qe mi ke than me the te lutem me le
se nuk jemi te njejtes fe .

ref: Neper Kisha e Gjamija na mesojn per miresi
eshte e shtrenjt Dashuriiiiiiiiiiiiia e dashurin e shkele Tiiiiiii .
Feja jon eshte shqiptaria
fjalt e shruara me AR
Per ty ska vleft dashuria e te dy jemi shqiptaaaaar .

-Ti me ua asnjeher nuk kishe vujt
sikur syt e ballit un te kisha rujt
ti mendo edhe njeher a kan pesh e a kan vler
fjalet qe mi ke than.
me the te lutem me le se nuk jemi te njejtes fe.
prinderit kurr per ty nuk kan mem dhan

ref:Neper Kisha e Gjamija na mesojn per miresi
eshte e shtrenjt Dashuriiiiiiiiiiiiia e dashurin e shkele Tiiiiiii .
Feja jon eshte shqiptaria
fjalt e shruara me AR
Per ty ska vleft dashuria e te dy jemi shqiptaaaaar .

Qajne Vajz e djal . te dashuruar
jojo fat nuk kam dashuria edhte e ndaluar .

Neper Kisha e Gjamija na mesojn per miresi
eshte e shtrenjt Dashuriiiiiiiiiiiiia e dashurin e shkele Tiiiiiii .
Feja jon eshte shqiptaria
fjalt e shruara me AR
Per ty ska vleft dashuria e te dy jemi shqiptaaaaar .

Labi - Dashuri E Ndaluar

po shoh dridhje ne trupin tend
emocionet po mi fsheh
e di mire se e ke rende pse je zbeh o pse je zbeh

ti je ajo qe kerkoj
se kam prit se do te takoj
ti je ajo qe enderroj
seshte mekat qe dashuroj

dashuri e ndaluar eshte refren
qe ti kerkon
ndonse jam i perveluar
zemra ime dashuron

e di mire sesimin tend
ti ke frike nga njerzia
degjo zemren qka te thote
e kto fjalt e mia

ti je ajo qe kerkoj
se kam prit se do te takoj
ti ajo qe enderroj
seshte mekat qe dashuroj

dashuri e ndaluar eshte refren
qe ti kerkon
ndonse jam i perveluar
zemra ime dashuron

2x
dashuri e ndaluar eshte refren
qe ti kerkon
ndonse jam i perveluar
zemra ime dashuron

Edita Sopjani - Dashuri E Ndaluar

Pse tani kohe pak kohe,
une ty te takoj,
dashuri e ndaluaR
per mua je ti

Pse kaq vone te takoj,
t`jemi bashke jo nuk guxojm
dashuri e ndaluar per mua je tii

Reff:
Me mir heret sesa von,
E gjith kjo le`t perfundoj
Shko te lutem rruges tende
vetem vazhdoooo

T`lutem mua me kupto
Zemra te thot shko
Nuk duron
Kjo dashuri e ndaluar dhe ti e diiiii

Pse tani kohe pa kohe,
une ty te takoj,
dashuri e ndaluaR
per mua je ti

Pse kaq vone te takoj,
t`jemi bashke jo nuk guzojm
dashuri e ndaluar per mua je tii

Reff:(2x)
Me mir heret sesa von,
E gjith kjo le`t perfundoj
Shko te lutem rruges tende
vetem vazhdoooo

T`lutem mua me kupto
Zemra te thot shko
Nuk duron
Kjo dashuri e ndaluar dhe ti e diiiii
Më Shumë Këngë Nga Vjollca Haxhiu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë