Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vjollca Osmani - 100 Vjet Pavaresi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "100 Vjet Pavaresi".
3. Video është e këngës "100 Vjet Pavaresi", por nuk këndohet nga Vjollca Osmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vjollca Osmani - 100 Vjet Pavaresi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.7 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

09/02/2013

2013-02-09T16:10:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "100 Vjet Pavaresi" kënduar nga Vjollca Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vjollca Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gezim Zefi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Gezimi...
Moj shqiponja
Hej mor me dy krena
Ta ndjej zanin
Oh mor neper breza

Ti shof armet
Hej varun ne murre
Deri te gjaku
Oh more ne FLAMUR

Tani...
Ndalet n'vene
O ti mori shqipe
Prap u ngjalle
E ne kam u ngrite

Fluturo ej
Oj shqiponj e dashtur
Zemren time
O ti ta jap flatur

Ref...
100 vjetori
Hej mor i Pamvarsise
Ju kthye nderi
Oh mor nan Shqiperise

Me Kosoven
Hej mor me Çamerie
Kurr ma e fort o
O s'je kan SHQIPRIE

Gezimi...
Moj shqiponja
O e majes malit
Je ma e vjetra
Hej mor e Ballkanit

Ne gjith boten
Hej mor t'ka dal emri
N'ball t'oxhakut
Hej mor takon vendi

Tani...
100 vjetori
Oh mor asht kushtrime
Zani yte
O mor zani ime

Zani i vellait e
O mor zani i motres
Zani i SHQIPES
Nga gjith ant e botes

Ref...
100 vjetori
Hej mor i Pamvarsise
Ju kthye nderi
Oh mor nan Shqiperise

Me Kosoven
Hej mor me Çamerie
Kurr ma e fort o
O s'je kan SHQIPRIE

...

Ref...
100 vjetori
Hej mor i Pamvarsise
Ju kthye nderi
Oh mor nan Shqiperise

Me Kosoven
Hej mor me Çamerie
Kurr ma e fort o
O s'je kan SHQIPRIE

Kurr ma e fort o
O s'je kan SHQIPRIEMë Shumë Këngë Nga Vjollca Osmani:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet