TEKSTESHQIP

Vjollca & Shkurta Selimi
Potpuri (Baresha Party 2022)
Lyrics

Na e bojna qefin vet qysh dojna oeo
me shoqni e kallim e shkrumojna oeo
na e boja qefin qysh dojm vete oeo
atmosferen e bojna shyhrete oeo

A e din ku bohet mir
krejt shoqnin e kishim thirr
per me shku e me ba qef
me ba vallen rreth em rreth
me ba vallen qysh dim na
me vallzu me ba sefa
e mu knaq na me shoqni
edhe zemrat krejt mej shkri

Na e bojna qefin vet qysh dojna oeo
me shoqni e kallim e shkrumojna oeo
na e boja qefin qysh dojm vete oeo
atmosferen e bojna shyhrete oeo

Hajde dalim me shoqni
edhe knojna per dashni
edhe knaqem muhabet
se shoqnia ka lezet
me ba tym e me ba zjarr
me ba flaj e krejt me kall
edhe tymi ka mej dal
edhe kanga ska me u ndal

Na e bojna qefin vet qysh dojna oeo
me shoqni e kallim e shkrumojna oeo
na e boja qefin qysh dojm vete oeo
atmosferen e bojna shyhrete oeo

O lujna knojna lujna knojna
shkojna ka shkojna
dasem e bojna
2x

Sonte po knojna me def
po knojna me def
knojn dy motrat veq per qef
oj oj veq per qef
bahet vallja rreth em rreth
oj oj rreth em rreth
sa mir bahet vallja rreth em rreth
2x

O lujna knojna lujna knojna
shkojna ka shkojna
dasem e bojna
2x

Sonte lujna me tupan
oj oj me tupan
edhe llafet kem mej lan
po po kem mej lan
po na bohet valle gjan
po po valle gjan
sa mir po na bohet valle gjan
2x

O lujna knojna lujna knojna
shkojna ka shkojna
dasem e bojna
4x
INFO
Komponues i muzikës dhe autor i tekstit është Kreshnik Avdiu, teksa kënga është orkestruar nga Besnik Zikolli.