Vjosa Emini
Vjosa Emini
Vjosa Emini
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Vjosa Emini është këngëtare e njohur. Këngëtarja e muzikës popullore, Vjosa Emini thotë se parimi i saj është muzika e vërtet shqiptare, ku zotohet se kurrë nuk do të ndërroj zhanrin e saj të kënduarit. Ajo vjen me një stil të veçantë dhe me një fytyrë engjëllore edhe kësaj radhe rrëfen disa prej planeve të saj. Vjosa Emini është një këngëtare e mirënjohur në të gjitha trevat shqiptare, e cila nuk ka të ndalur me sukseset e saja.

Më datë 22 Qershor 2015, Vjosa Emini publikon videoklipin "Te Lutem". Muzika e këngës u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi), ndërsa për orkestrimin u kujdes Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Në vitin 2016, Ymer Bajrami & Vjosa Emini publikojnë albumin "Dashnija Jeme".

Më datë 14 Qershor 2017, Vjosa Emini & Ymer Bajrami publikojnë videoklipin "Mendjemadhe Je".

Më datë 18 Nëntor 2017, Vjosa Emini publikon videoklipin "Plumbi Ne Balle".

Në vitin 2018, Vjosa Emini publikon albumin "Gabim".

Më datë 18 Shtator 2018, Hekurani publikon videoklipin "Hajde Nje Nate", në bashkëpunim me Vjosa Emini.

Më datë 22 Qershor 2019, Vjosa Emini publikon videoklipin "Ki Me Pa".

Më datë 14 Shkurt 2020, Hekurani & Vjosa Emini publikojnë videoklipin "Jeta Jem". Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 3 Mars 2020, Vjosa Emini publikon videoklipin "Para Syve Te Mi".

Më datë 9 Mars 2021, Dardan Gjinolli publikon videoklipin "Motra Per Vella", në bashkëpunim me Vjosa Eminin. Muzika e këngës u punua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 29 Qershor 2021, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Te Dua", në bashkëpunim me Vjosa Eminin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Hekuran Krasniqi. Produksioni audio u realizua nga Hekuran Krasniqi.

Më datë 17 Dhjetor 2021, Hekuran Krasniqi publikon videoklipin "Bota Ime", në bashkëpunim me Vjosa Eminin.

Më datë 16 Qershor 2023, Vjosa Emini & Turabi publikojnë videoklipin "Madam". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Fadil Topalli, ndërsa orkestrimi u realizua nga Besnik Zikolli. Videoklipi u prodhua nga kompania Time Pictures.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Vjosa Emini »

Komente 0