TEKSTESHQIP

Vjosa Selmani
Eja Gjyshe
Lyrics

Me pelqen pitja e reqelit
Ne mengjes sa bukur kendon gjeli
Ah moj gjyshe kam ra ne siklet
Se me duhet te kthehem ne qytet
E ne qytet pluhur kiameet
Plot konzerva e pashteta haj medet
Dhe ne vend te gjelit kendojka sorra
Dhe ne vend te qumshtit pihet Coca Cola

Ref 2x

Eja gjyshe ne qytet (la la la la)
Se ka bylbyla qe kendojne playback (la la la la)
Ka dyqane mbushur me rezerva (la la la la)
Blegerojne qingjat mbyllur ne konzervaaaa.

Kenga degjohet te zabeli
Kendon kumria
Kendon dhe harabeli
Uje t'kristalt nxjerr nga bunari
Ke kujdes nga te ftohtit te dhemb balli
Ne qytet ka edhe gjera t'mira
Neper rruge dyqane plot me embelsira
Dhe ne dyqane mbahen mace per nevoje
Mini torten mos ta kafshoj.

Ref 4x

Eja gjyshe ne qytet
Se ka bylbyla qe kendojne playback
Ka dyqane mbushur me rezerva
Blegerojne qingjat mbyllur ne konzervaaaa.

DËRGOI: