Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vlashent Sata

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Francë 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
BIOGRAFIA: Vlashent Sata është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Vlashent Sata, muzikanti shqiptar, i cili prej shume vitesh e ka ndërtuar karrierën në Paris, rrëfen artistin dhe njeriun, një kaleidoskop kujtimesh e emocionesh të mbledhura nga fëmijëria, ëndrrat, jeta…të gjitha brenda muzikës, që e sjell si dhuratë për ata që e dëgjojnë. Ai e filloi karrierën në moshë të re me këndim, duke u ngjitur në skenë në moshën 5 vjeç. I nxitur nga i ati, Loro Sata, një muzikolog dhe këngëtar tenor lirik, në moshën 6 vj...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentHana (2016)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Klajdi Musabelliu

Joni Aliraj

Luiz Ejlli

Shpat Deda

Neki Emra

Korab Shaqiri

Vedat Ademi

Alberti

Berkan

Driton Ajeti

Tags: Vlashent Sata


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet