Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vlashent Sata - Frymë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Me pas ditë se ish' kènë
i fundit përqafim
t'kisha rrok' pak ma shumë,
pak ma shumë,
pambarim.

Me pas ditë se ish' kènë
e fundit puthja jote n' ballë,
s’kisha lujtë,
s'kisha bza,
i vogël isha ba...
Thu s'kisha ni kaq shumë mall, sot...

Me t' pasë pranë t' tana i kisha dhanë!
Me t' shikju' tuj fol', tuj lujt' me mu!
Sa zgjat edhe nji frymë ma shumë me t' pasë,
Ti t' m' kishe këndue njat kang' t' vogël...

Nuk kam ditë me t' kuptu',
mbylli sytë me të pa ty.
Eh, sa m' ke dasht'!
Dorën n' zemër me t' ni ty.

Sa gjithmonë je privu për gjithshka,
asnji kang,
në qofte se mujshe me m' gzu' mu',
s'mundet me mjaftu'.
Thojnë nji ditë
Dashninë tande
dhe unë kam me e provu',
kam me ja kallxu'
kur t' bahem në jetë me f'mi',
kam me u ba edhe unë
një bab', si ti...

Veç sot,
Me t' pasë pranë t' tana i kisha dhanë!
Me t' shikju' tuj fol, tuj lujt me mu!
Sa zgjat edhe nji frymë ma shumë me t' pas
Ty t' kisha këndue njat kang' t' vogël...


Ky tekst u dërgua nga DashiVlashent Sata
Publikimi: 28/03/2021
Muzika: Vlashent Sata
Teksti: Vlashent Sata
Child - Emel Pejango
Vocal, Piano And Synth - Vlashent Sata
D/Bass - Juan Villarroel
Fx Drums - Emiljan Dhimo
Music Video - Lorna Çekixhi & Joan Kamberaj
Recording - Vlashent Sata
Mix & Mastering - Leonardo SojliVlashent Sata - Frymë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Frymë".
3. Video është e këngës "Frymë", por nuk këndohet nga Vlashent Sata.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vlashent Sata:


Komente 0