Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vllaznim Sinani (Caki)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Vllaznim Sinani
 • Vendlindja:
 • Pejë 
 • Mosha:
 • 51 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Luani ♌
BIOGRAFIA: Vllaznim Sinani (Caki) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare dhe popullore kosovare. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin "Bedri Pejani" dh vazhdoi studimet në Universitetin e Prishtinës Drejtimi Juridik ku dhe Diplomoi. Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën e Sh.K.A Ramiz Sadiku nën udhheqjen e "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si Duet se Bashku me Bakin jan paraqitur ne mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1989/1990, ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Vllaznim Sinani, Caki

Komente 0