Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Vllezrit Lamallari

Nuk ka akoma asnjë votë

BIOGRAFIA: Vllezrit Lamallari është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Vëllezërit Esat dhe Murat Lamallari kanë lindur në fshatin Mjak, komuna e Vitisë. Esati i bie ciftelisë , ka te krzer shkollen e mesem dhe punon ne shendetsi , Murati sharkisë është Profesor i diplomuar ciklit te ulët , punon ne shkollen e mesme te qytetit te Shkupit “ Cvetan Dimov ” shkup .. Të dy vëllezërit kanë qenë pranë këtyre veglave te njohura muzikore qysh në moshë të re. Murati dhe Esati inspirimin e parë e kanë marrun nga odat e dasmav...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Folklorik Hajvalia

Bijte E Bajram Bajes

Grupi Llapusha

Grupi Folklorik Batllava

Vellezerit Morina

Grupi Folklorik Nga Grabovci

Bijte E Marash Krasniqit

Grupi Dumoshi

Vellezerit Gojani

Vëllezërit Plakiqi

Tags: Vllezrit Lamallari


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet