Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Vlora Vejseli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16
  • Vendlindja:
  • Montreux 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Vlora Vejseli është një këngëtare e njohur. Vlora Vejseli kreu shkollimin ne Montreux. Ajo rrjedh prej një familje muzikantesh. Gjyshi i saj i ndjer, ISMET VEJSELI, kishte kenduar plot e plot vite kangë popullore te mirfillta te rethit te Kumanoves. Vlora filloi qysh ne moshen e re te mirej me muzik dhe filloi te kendonte,dhe keshtu hap pas hapi ajo beri disa kang me kompozitorin e mire njohur Genc Prelvukaj poashtu edhe me kompozitor tjer. Kënga e saje parë ishte¨*Ëndër me sy çel*" te ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Arberie Zenuni

Edona Gjinaj

Suela Malo

Sadie Zharki

Milex

Himena Ymeri

Qendresa Batllava

Ajkuna Anxhaku

Blinera Krasniqi

Arbëresha Hajdari


Tags: Vlora Vejseli

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet